Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: Tak, nagrobek warto impregnować, ba! nawet trzeba ale… przy zastosowaniu odpowiednich środków impregnujących kamień.

Zawsze naszym klientom powtarzamy, że aby nagrobek utrzymał jak najdłużej swój stan początkowy należy raz w roku zastosować czyszczenie. Najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się czyszczeniem nagrobków, często firmy kamieniarskie udzielają takich usług. W naszym zakładzie można zamówić czyszczenie nagrobka oraz impregnację. Można również wykonać czyszczenie samemu, jeśli mamy do dyspozycji maszynę typu 'karcher’ oraz środki typowo do czyszczenia danego rodzaju kamienia naturalnego, tu będą inne do marmuru, inne do granitu. Należy zastosować się do wskazówek podanych na instrukcji i po oczyszczeniu kamienia najlepiej jest nałożyć warstwę ochronną na kamień. Czyli dobrej jakości impregnat odpowiedni do danego granitu czy marmuru.

Jako firma z ponad 60letnim doświadczeniem polecamy się do obsługi kompleksowej przy nagrobkach. Profesjonalne czyszczenie kamienia nagrobkowego wystarczy wykonać raz w roku oraz odpowiednio zaimpregnować nagrobek. Jeżeli chcecie Państwo robić to na własną rękę zawsze można nabyć w naszym zakładzie odpowiednie specyfiki do wykonania tych czynności. Za środki, które sprzedajemy zawsze ręczymy.

Należy pamiętać, że nie jest dobrym pomysłem stosowanie zwykłych środków chemicznych użytku domowego do kamienia naturalnego. Mogą one spowodować zniszczenie kamienia granitowego czy marmurowego. Wszelkie środki, których używacie Państwo przy czyszczeniu nagrobka należy bardzo dokładnie spłukiwać.