Profesjonalne maszyny

W naszym zakładzie używamy profesjonalnych maszyn, które gwarantują bardzo wysoki standard wykończenia projektu oraz realizację zawsze „na czas”

Kamieniarstwo Kaziród

Jesteśmy rodzinną firmą kamieniarską istniejącą od 1954 roku. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz pasja związana z obróbką kamienia naturalnego przekłada się na jakość wykonanych przez nas produktów.

Co robimy?

Od wielu lat specjalizujemy się w wykonawstwie nagrobków, schodów, parapetów, elewacji, posadzek, blatów kuchennych i biurowych, wykonawstwie kominków oraz architektury sakralnej (ołtarze, posadzki kościelne, nietypowe mównice, stoły, prezbiteria).

Obrabiamy również

kamień według wytycznych nietypowych indywidualnych zamówień. Powodem do dumy jest liczne grono usatysfakcjonowanych klientów oraz jakość wykonywanych prac i ich prestiż.

Marka KAZIRÓD niezmiennie od 1956 roku  dba o najwyższą jakość dostarczanych usług. Dzięki przekazywanej z pokolenia na pokolenie miłości do piękna płynącego z natury, czyli kamienia naturalnego. Selekcjonujemy dla Państwa kamienie o najwyższej jakości. Nasza praca jest naszą pasją co powoduje, że każde zadanie jest dla nas przyjemnością. A że jesteśmy tylko ludźmi to tych przyjemności lubimy sprawiać jak najwięcej dbając przy tym o precyzję przy wykonywanych usługach.

Oferujemy sprzedaż hurtową jak również detaliczną. Na placu w Fugasówce, ul. Bzowska 9 posiadamy skład około 100 rodzajów kamieni. Zachęcamy do oglądania kamieni naturalnych oraz przykładowych nagrobków na żywo.

Historia naszej firmy…

Nasza rodzina zajmuje się kamieniem od pokoleń. Początkowo założona przez dziadka w 1954r. działalność była zakładem produkującym nagrobki z lastrico. Kilka nagrobków pierwszego roku było dużym sukcesem zważywszy na warunki w jakich zaczynał. Z biegiem lat firma rozwijała się i zaczęła obrabiać kamień. Płyty transportowane z kopalni Strzegom a polerowane i obrabiane ręcznie wprost spełniając potrzeby klientów, a stojące do dziś na cmentarzach w całej Polsce są dla nas wizytówką jakości firmy w jakiej się wychowaliśmy.

Czym się zajmujemy najczęściej?
  • Nagrobki 45% 45%
  • Blaty kuchenne z kamienia 30% 30%
  • Schody z kamienia 20% 20%
  • Parapety 15% 15%
  • Zamówienia niestandardowe 10% 10%

W 1981 mój Tata otworzył drugi zakład firmy Kaziród zlokalizowany nieopodal pierwszego. Nasza rodzinna firma nabrała rozpędu.  W 1985 roku jako jedni z pierwszych zakładów zaczeliśmy sprowadzać kamień spoza naszego kraju. Zakupione pierwsze traki pozwoliły nam przecinać sprowadzone bloki na slaby, które kiedyś kupowaliśmy ze względu na brak możliwości przecinania bloków.  Działalność na rynku rozwinęła się o sprzedaż materiału dla innych kamieniarzy z całej Polski.

Zajmując się licznymi inwestycjami, Tata nie zapomniał jednak zaszczepić we mnie miłości do rodzinnego biznesu, który wszyscy blaty-kamienne-kuchennekochaliśmy od zawsze. Zacząłem się uczyć fachu od najmłodszych lat pod okiem jeszcze dziadka, a później taty. Kiedy udało mi się opanować wiedzę w zakresie obróbki kamienia zostałem pełnomocnikiem w firmie i zająłem się rozwojem firmy. Od 13 lat pomagam w prowadzeniu firmy wdrażając nowe pomysły i rozwiązania. Przez ten okres firma zwiększyła moce produkcyjne będąc jednocześnie bardziej opłacalną. Rozwineliśmy ofertę produktową. Zważywszy na jakość jaką dalej się szczycimy mogliśmy bezproblemowo wprowadzić obróbkę materiałów granitowych i marmurowych w budownictwie oraz wykończeniach wnętrz. Na przestrzeni tego czasu wykonaliśmy setki, jeśli nie tysiące blatów granitowych, obudów kominków czy parapetów do domów i biur. Tysiące klientów w swoich domach czy kamienicach chodzi po schodach naszej firmy. Miliony klientów hoteli korzysta z łazienek, holi, barów czy recepcji wykończonych kamieniem wprost spod szyldu KAZIRÓD.

Udowodniliśmy przez lata, że nie jesteśmy zwykłym zakładem kamieniarskim. Przez lata staliśmy się jednym z najlepiej wyspecjalizowanych zakładów obróbki kamienia w Polsce wykonując największe i najtrudniejsze realizacje.

2016 rok to wyjątkowy rok. Firma postanowiła jeszcze bardziej zwiększyć i tak już topową jakość naszych produktów oraz moc produkcyjną przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów, tak by stać się jeszcze bardziej przystępną cenowo przy zachowaniu najwyższej gwarantowanej jakości. Jesteśmy w trakcie sprowadzania i uruchamiania nowej linii produkcyjnej – centra obróbcze CNC Ravelli wykonają z niespotykaną dotąd dokładnością każdy element realizacji – nieważne czy to będzie ociekacz w kamiennym blacie czy płaskorzeźba na tablicy pamiątkowej. Piły 5-cio osiowe działające w pełnym automacie pozwolą precyzyjnie wyciąć elementy, które Państwo zamówią, omijając wszelkie niedoskonałości, które będą odchyleniem od normy odcieniowej kamienia. Sprzęt automatycznego pomiaru pozwoli szybko, sprawnie i dokładnie pobrać wymiary schodów, prapetów czy blatów i wrzuci obrys na komputer, tak by bez cienia odchyłki wykonać cięcie zamówienia.

Nasi projektanci używając oprogramowania ironCAD zaprojektują i zwizualizują na życzenie blat, kominek, pomnik, tablicę czy nagrobek, dzięki czemu klienci od początku będą wiedzieli jak wygląda realizacja z wybranego przez materiału.

Od teraz już wszystko staje się możliwe. Zmieniamy się przez Was, dzięki Wam i dla Was.