Czy płyty napisowe na nagrobkach muszą być wszystkie takie same? Otóż nie! Włoska firma Pilla dbająca o najwyższą jakość używanych materiałów do liter nakładanych na płyty nagrobkowe dba również o piękny design. Dziś już na cmentarzu nie musi być wszędzie monotonnie. Na płyty napisowe możemy wybierać zachwycające, trwałe litery o pięknych kształtach i cudownych kolorach. To powoduje, że każdy nagrobek może być stworzony z niesamowitą oryginalnością.

Przyjrzymy się kilku najnowszym propozycjom tego włoskiego producenta:

 

 

Obok przykład brązowego kamienia ze złotymi dodatkami. Klasyczna wyraźna czcionka, nakładane pozłacane litery, dodatkowo elementy krzyż, znicz oraz wazon jak również piękna ramka na zdjęcie.

 

 

 

 

Dla zwolenników jasnych nagrobków przedstawiamy przykład pięknej marmurowej płyty napisowej ozdobionej również złotym kolorem. Lekko pochylone pisane litery już nieco mniej wyraźnie prezentują się na tej płycie ale tworzą piękną kompozycję wraz z elementem kwiatowym. Ciekawy przykład na ozdobienie pomnika dla młodej osoby.

 

 

Dla tych, którzy do pomnika chcą dodać trochę koloru, być może nietypowego Pilla przygotowuje czcionki kolorowe. Tu piękny przykład melanżu, którego cudownym uzupełnieniem mogą byś wstawione na stałe niebieskie storczyki w wazonie na płycie napisowej. Propozycja dla odważnych.

 

 

 


W Polsce najbardziej klasyczne, najbardziej pożądane są nadal czarne pomniki. Do nich najlepiej dobierać złote litery. Dość klasyczny, prosty przykład i niesamowicie elegancki po prawej na zdjęciu. 

 

 

 

 

Szary kamień, styl architektury skandynawskiej przychodzi już nawet do branży nagrobkowej. Do tego typu kamieni aby zachować prostotę proponuje Pilla srebrne bądź tytanowe litery. Klasyczna czcionka prezentuje się niesamowicie elegancko a zarazem delikatnie.