Zakup nagrobka to niejednokrotnie kosztowny wydatek. Chcemy by był trwały i wykonany jak najlepiej, więc inwestujemy często niemałe kwoty, żeby mieć gwarancję wysokiej jakości. Niestety nie wszystko jest od nas zależne i zdarza się, że w wyniku jakiegoś zdarzenia zewnętrznego, czy katastrofy naturalnej nagrobek ulegnie uszkodzeniu i wtedy niestety na własny koszt trzeba pokryć naprawę, bo cmentarze nie są ubezpieczone na taką okoliczność. Z tego powodu postanowiliśmy zadbać o to by pomóc naszym klientom w ubezpieczeniu nagrobków, które u nas zamawiają want to lose weight.

Nawiązaliśmy współpracę z firmą Elipsa Grou, która przygotowuje ubezpieczenia nagrobków dla naszych klientów. Odpowiednie przygotowanie merytoryczne, doświadczenia oraz znajomość specyfiki tego typu ubezpieczeń sprawiają, że firma ta jest naszym rzetelnym doradcą ubezpieczeniowym.

Razem z firmą Elipsa Group doradzamy Państwu zakup ubezpieczenia grobowca lub tradycyjnego nagrobka ze względu na co raz liczniejsze sytuacje związane z dewastacją oraz kradzieżą.

Chcąc zapewnić Państwu spokój rekomendujemy Państwu zakup ubezpieczenia.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Odpowiedzialnością Towarzystwa Ubezpieczeniowego objęty jest grobowiec albo tradycyjny nagrobek składający się z płyty umieszczonej na cokole wraz z tablicą napisową oraz rzeźbami i innymi elementami ozdobnymi. Na Państwa życzenie możliwe jest ubezpieczenie ławeczki przy nagrobku lub nawierzchni wyłożonej dookoła nagrobka.

Jakie zdarzenia objęte są ubezpieczeniem?

  • Skutki działania sił przyrody oraz żywiołów m.in. opady śniegu, gradobicie, trzęsienie ziemi
  • Kradzież całego nagrobku lub poszczególnych jego elementów
  • Dewastacja czyli umyślne zniszczenie przedmiotu ubezpieczenia poprzez umyślne działania osoby trzeciej

Koszt ubezpieczenia:

Średnia składka wynosi ok 120 zł rocznie, przy czym za nagrobek o wartości 5 tys. zł zapłacimy już od 65 zł. Wysokość składki zależy od wartości i lokalizacji nagrobka. Jest to bardzo niski koszt w stosunku do zniszczeń, które mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.